Jak przezwyciężyć strach przed planowaniem ślubu?

W tym tygodniu obchodzę wielki kamień milowy w moim życiu – wychodzę za mąż! Jest to wspaniały czas na świętowanie, ale stres związany z planowaniem ślubu może sprawić, że każdy się trochę spoci. W przypadku tak ambitnej pary jak my, można odnieść wrażenie, że nie ma końca.

Po kilku tygodniach burzy mózgów i planowania w końcu mam plan mojego ślubu, który wydaje mi się zarówno osobisty, jak i piękny. Pracujemy nad naszym ślubem od ponad roku, ale kiedy patrzę wstecz, mam wrażenie, że wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Mój chłopak i ja planowaliśmy ślub już od ponad dwóch lat, kiedy się zaręczyliśmy, więc ten temat zaprzątał nasze myśli niemal od samego początku. Mimo że mamy pomysł na to, co chcemy osiągnąć, nie boimy się wprowadzać zmian po drodze.

Oto wskazówki, których nauczyłam się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby pomóc Wam w zaplanowaniu idealnego ślubu.

1. Zaplanuj listę gości we właściwy sposób

Przede wszystkim musicie ustalić, ilu gości zmieścicie w swoim budżecie. Jeśli organizujecie kameralne wesele tylko z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, lista gości może nie być zbyt obszerna, ale jeśli macie salę na ponad 200 osób, musicie to odpowiednio zaplanować. To może być trudne, ale jest to coś, czego większość par się obawia. Ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba zapraszać wszystkich członków rodziny i przyjaciół; wystarczy zaprosić tylko tych, których naprawdę chce się zobaczyć na swoim ślubie.

Ja i mój narzeczony dorastaliśmy w dużych rodzinach i oboje mamy wielu członków rodziny, których chcielibyśmy zaprosić na nasz ślub. Kiedy zaczynaliśmy planowanie, postanowiliśmy, że nie będziemy się zbytnio ograniczać. Zaprosimy około 80 członków rodziny i 40 przyjaciół, ale jesteśmy otwarci na dodanie kolejnych osób, gdy będziemy zbliżać się do daty ślubu.

2. Zacznij planować wcześnie

Kolejnym ważnym krokiem w planowaniu jest rozpoczęcie go zaraz po zaręczynach. Nie chcecie czekać do ostatniej chwili, aby zacząć myśleć o ślubie, bo to nie jest dobre uczucie, wiedząc, że kończy się wam czas. Jeśli nie planujesz z wyprzedzeniem, możesz wpaść w panikę i pośpiesznie podejmować ważne decyzje, nie będąc w pełni gotowym.

Kiedy po raz pierwszy się zaręczasz, myślenie o wszystkim, co musisz zaplanować, może być przytłaczające. W miarę jak zaręczyny się przedłużają, łatwiej jest myśleć o szczegółach, ale nigdy nie przestaje to być stresujące. Planowanie ślubu jest inne niż planowanie wakacji czy wycieczki do Disneylandu. Masz więcej czasu i więcej rzeczy do przemyślenia, więc upewnij się, że zaczniesz wcześnie i dasz sobie odpowiednią ilość czasu, aby przez to wszystko przebrnąć.

3. Próba przedślubna

Może się to wydawać głupie, ale planowanie ślubu zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy jesteście zdani tylko na siebie. Kiedy staracie się załatwić wszystko, możecie zapomnieć o najważniejszym – dniu ślubu. Aby uniknąć stresu związanego z zapominaniem o ważnych rzeczach, warto zorganizować próbę przedślubną. W większości przypadków będzie to jednorazowa próba, która pomoże Wam lepiej zaplanować wielki dzień. Pomoże Wam to również zorientować się w problemach, które mogą pojawić się podczas samego ślubu, dzięki czemu nie będziecie musieli kombinować, jak je naprawić w tym dniu.

4. Zachowaj prostotę

Nie ma nic gorszego niż pójście na ślub w wymyślnej kreacji i odkrycie, że musisz wyjść za 15 minut, bo zapomniałaś sukienki! Planowanie ślubu nie musi być stresujące i nie musisz wydawać tysięcy dolarów na drogie suknie i smokingi.

Możesz także zaoszczędzić pieniądze, decydując się na motyw przewodni wesela, który spodoba się zarówno Tobie, jak i Twojemu narzeczonemu. My zdecydowaliśmy się na motyw tropikalny, co znacznie ułatwiło nam wybór dekoracji. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na kwiaty , zdecydowaliśmy się na palmę i parasolkę na środku parkietu.

5. Bez paniki

Jeśli masz wątpliwości co do swojego ślubu, nie przejmuj się. To powszechne, że planując ślub, zwłaszcza po raz pierwszy, ma się wątpliwości. Jest to normalna część tego procesu i łatwo jest martwić się o rzeczy, o które nie trzeba się martwić. Po prostu weźcie głęboki oddech i idźcie naprzód. Już prawie skończyliście!

6. Poznaj swoich sprzedawców

Kiedy już macie ogólne wyobrażenie o tym, czego chcecie od ślubu, czas zacząć myśleć o szczegółach. Zanim zaczniesz podejmować decyzje, ważne jest, abyś poznała profesjonalistów, którzy będą Ci pomagać w organizacji wesela.

Koniecznie poznajcie dostawców, z których usług będziecie korzystać. Czy cieszą się dobrą reputacją? Czy są przystępni cenowo? Jeśli nie, jakie są ich opłaty?

Nie chcesz przecież, aby po ślubie okazało się, że musisz szukać innego sprzedawcy, bo ten pierwszy się nie sprawdza. Z tego samego powodu ważne jest, aby poznać swoich dostawców, aby nie musieć prosić o pomoc nieznajomych.

7. Przygotuj oś czasu

Podczas burzy mózgów i planowania ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu masz na wykonanie pewnych zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *