Jak dbać o swoje rzęsy?

Jeśli chodzi o dbanie o rzęsy, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest unikanie ciągnięcia ich. Jeśli musisz szarpać rzęsy, oznacza to, że masz przedłużone włosy. Musisz upewnić się, że używasz wystarczającej ilości lakieru do włosów, aby móc rozczesać rzęsy. Nie chcesz jednak ciągnąć za sobą swoich naturalnych rzęs.
Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji rzęs jest znalezienie odpowiedniej zalotki. Jeśli jeszcze jej nie próbowałaś, najlepszym rozwiązaniem może być lokówka. Pamiętaj, aby wypróbować ją w miejscu, które znajduje się blisko linii rzęs. Jeśli nie da ona odpowiedniego efektu, być może lepiej będzie użyć lokówki.

Tusz do rzęs warto mieć w swoim arsenale, ale zbyt duża ilość dobrego jest szkodliwa. Używaj wodoodpornego tuszu do rzęs lub tuszu z wbudowanym podkładem, dzięki któremu rzęsy dłużej pozostaną nawilżone.
Aby oczy były nawilżone, stosuj krem pod oczy, zwłaszcza zimą. Poszukaj produktu zawierającego takie składniki, jak witamina C, retinol i witamina E.
Nie zapominaj także o regularnym oczyszczaniu oczu. Dwa razy w tygodniu używaj delikatnego preparatu oczyszczającego, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Następnie użyj toniku, aby rozjaśnić oczy.

Odpowiednie narzędzia mogą pomóc w utrzymaniu pięknego wyglądu rzęs.
Aby znaleźć odpowiednie narzędzia, poszukaj zalotki z miękką, zakrzywioną końcówką. Aby podkręcić rzęsy , zacznij od zewnętrznego kącika oka i kieruj się do środka. Wykonuj krótkie, powolne pociągnięcia, aby uzyskać ładne, mocne podkręcenie.
Użyj opuszków palców, aby rozdzielić rzęsy. Gdy rzęsy będą już rozdzielone, palcami nadaj im kształt wachlarza. Aby uzyskać idealny kształt, trzymaj palce na różnych wysokościach. Aby uzyskać pełniejsze spojrzenie, trzymaj palce bliżej podstawy oka.
Pamiętaj, że kluczem do pielęgnacji rzęs nie jest tylko zestaw narzędzi. To także wiedza o tym, kiedy ich używać. A jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *