Czy powinnam założyć gorset na wesele?

Jest to powszechne zmartwienie panien młodych, które chcą wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu, a odpowiedź wydaje się być jednoznacznie twierdząca. Jak wiele przyszłych panien młodych doskonale zdaje sobie sprawę, kroczenie do ołtarza w gorsecie jest modowym faux pas, chyba że gorset jest wykonany z tiulu lub podobnej lekkiej tkaniny. Choć nie ma ustalonych zasad dotyczących noszenia gorsetu na ślubie, większość ekspertów zgadza się, że jeśli masz na sobie satynową suknię i obawiasz się pokazać dekolt, gorset jest najlepszym rozwiązaniem.

W ciągu ostatnich kilku lat suknie ślubne bardzo się zmieniły. Minęły już czasy, gdy przyszłe panny młode musiały nosić długie suknie z wyszukanym, strzelistym trenem. Obecnie coraz więcej projektantów tworzy suknie bez ramiączek, warstwowe i smukłe. Efekt tego trendu można zaobserwować na ślubach, gdzie panny młode zostały sfotografowane z odsłoniętymi plecami. Efekt jest oszałamiający, a co najważniejsze, pozwala pannie młodej zaprezentować swoją piękną figurę.

Pannom młodym , które zdecydują się na założenie gorsetu, często mówi się, że powinny go zdjąć przed ceremonią. Dzieje się tak dlatego, że większość gorsetów jest wykonana z ciężkiego materiału i może się łatwo przesuwać. Może to sprawić, że panna młoda poczuje się niekomfortowo i będzie się rozpraszać podczas najważniejszej części dnia. Jeśli chcesz założyć gorset, to zdecydowanie powinnaś zaplanować to z wyprzedzeniem. Musisz znaleźć suknię wykonaną z materiału, który jest wygodny w noszeniu, a także gorset, który będzie na Ciebie odpowiednio pasował.

Dla większości panien młodych najlepszym wyborem jest noszenie gorsetu pod suknią. Dzięki temu suknia nie zsuwa się, a Ty zyskujesz gładką linię. Większość salonów ślubnych sprzedaje gorsety z wyjmowanymi panelami, dzięki którym można zdjąć górę, odsłaniając znajdujący się pod nią biustonosz. Panel pomaga również ukryć ewentualne linie majtek.

Jednak ta opcja nie jest idealna dla każdej panny młodej. Niektóre panny młode mogą mieć problemy z dopasowaniem się do sukni, a także mogą obawiać się, że ramiączka biustonosza będą prześwitywać przez suknię. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może być po prostu przykrycie gorsetu tiulem.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, zakładając gorset na ślub, jest to, że gorset powinien być wygodny. Nie chcesz martwić się o to, że materiał wbija się w skórę lub sznurowadła wbijają się w plecy. Aby uniknąć tego problemu, należy założyć gorset, który jest dopasowany do ciała. Dzięki temu gorset nie będzie się przesuwał i zapewni potrzebne wsparcie.

Gdy gorset jest już wygodny, można zdecydować, czy chce się go założyć na ceremonię czy na przyjęcie. Zależy to od rodzaju sukni, którą masz na sobie. Suknia bez ramiączek może nie wymagać gorsetu, ale może być konieczny, jeśli suknia ma wbudowany biustonosz.

Większość panien młodych chce również wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu, co dotyczy również fryzury i makijażu. Jeśli obawiasz się, jak gorset wpłynie na Twoje włosy i makijaż, możesz zdjąć gorset przed przygotowaniami. Makijażyści zalecają, by ze zdjęciem gorsetu poczekać do ślubu, ponieważ nałożenie makijażu może zająć trochę czasu, a ponadto może on przeszkadzać w aplikacji. Warto też zaplanować fryzurę i poprosić fryzjera o pomoc w zrobieniu pięknego upięcia, które będzie pasowało do sukni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *