11 sposobów na znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej

Dla panien młodych znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej jest równie ważne, jak znalezienie partnera. A jej wybór nie zawsze jest łatwy. Oto 11 wskazówek, które pomogą Ci ją jak najlepiej dopasować.

Znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – rozmiar, budżet, styl, kolor, tkaninę, dopasowanie, a nawet liczbę gości na Twojej ceremonii. Zanim jednak zaczniesz robić zakupy , warto pomyśleć o kilku rzeczach.

1. Czego oczekujesz?

Być może masz już upatrzony styl swojej sukni, a może szukasz czegoś zupełnie nowego. Tak czy inaczej, pierwszym krokiem jest ustalenie, czego szukasz w sukience. Zacznij od zastanowienia się nad stylem, materiałem, długością i kolorem, jakiego oczekujesz. Następnie musisz określić swój rozmiar.

2. Jaki jest Twój budżet?

Prawdopodobnie będziesz chciała wydać trochę pieniędzy na swoją suknię ślubną, ale nie chcesz być przytłoczona wydatkami. Istnieją suknie, które kosztują mniej niż 100 dolarów, ale jeśli szukasz czegoś droższego, możesz uzyskać niesamowitą ofertę na stronach takich jak Etsy.com. Jeśli jesteś na napięty budżet, często można znaleźć suknie w dużych sklepach pudełkowych, zbyt.

3. Jaki rodzaj materiału lubisz?

Gdy masz już wybrany styl, czas zacząć zastanawiać się nad rodzajem materiału, z którego ma być wykonana suknia. Wolisz jedwab czy szyfon, a może koronkę, tiul, satynę, aksamit lub organzę? A co z haftem lub beadingiem?

4. Jak ma wyglądać suknia?

Styl sukni, którą wybierzesz, będzie zależał od Twojego typu sylwetki, dlatego warto zobaczyć, jak dana suknia wygląda na kimś, kto pasuje do Twojego typu sylwetki. W ten sposób dowiesz się, jakich przeróbek możesz potrzebować. Na przykład, jeśli sukienka jest za długa, może wymagać obszycia. Być może trzeba będzie także skrócić rękawy, zmienić dekolt lub dokonać innych przeróbek. Świetne pomysły znajdziesz też na Pinterest i w Google.

5. Czy chcesz nosić buty?

Możliwe, że nie chcesz nosić butów w dniu ślubu, ale ważne jest, aby pamiętać, że wiele kobiet tego nie robi. Jeśli nie jesteś pewna, możesz założyć płaskie buty, sandały lub kliny. Możesz także przymierzyć buty w lokalnym domu towarowym lub sklepie obuwniczym.

6. Ilu będzie gości?

Być może planujesz małe wesele, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować ze stylu. Nadal możesz kupić sukienkę, która będzie idealna na małe wesele, nie przesadzając z ilością gości. Jeśli jednak masz dużą grupę gości, możesz rozważyć sukienki, które są bardziej dopasowane.

7. Czy chcesz wziąć ślub rano czy wieczorem?

Może się zdarzyć, że jednego dnia będziesz chciała zrobić jedną rzecz, a następnego inną, co oznacza, że będziesz musiała zaplanować ślub w zależności od pory dnia. Jeśli planujecie ślub rano, możecie się ubrać i przygotować w nocy, a następnego dnia zrobić zdjęcia. Jeśli planujesz ceremonię w niedzielę, możesz przygotować się do niej dzień wcześniej, a zdjęcia zrobić w sobotę. Jeśli planujesz zorganizować przyjęcie w następny weekend, musisz zrobić to samo.

8. Czy masz jakieś specjalne wymagania?

Dla narzeczonych znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej jest tak samo ważne jak znalezienie partnera. A jeśli chodzi o jej wybór, to nie zawsze jest on łatwy. Oto 15 wskazówek, które pomogą Ci ją jak najlepiej dopasować.

Znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – rozmiar, budżet, styl, kolor, tkaninę, dopasowanie, a nawet liczbę gości na Twojej ceremonii. Zanim jednak zaczniesz robić zakupy, warto pomyśleć o kilku rzeczach.

9. Czego oczekujesz?

Być może masz już w głowie styl swojej sukni, a może szukasz czegoś zupełnie nowego. Tak czy inaczej, pierwszym krokiem jest określenie, czego szukasz w sukience. Zacznij od zastanowienia się nad stylem, materiałem, długością i kolorem, jakiego oczekujesz. Następnie musisz określić swój rozmiar.

10. Jaki jest Twój budżet?

Prawdopodobnie będziesz chciała wydać trochę pieniędzy na swoją suknię ślubną, ale nie chcesz być przytłoczona wydatkami. Istnieją suknie, które kosztują mniej niż 100 dolarów, ale jeśli szukasz czegoś droższego, możesz uzyskać niesamowitą ofertę na stronach takich jak Etsy.com. Jeśli jesteś na napięty budżet, często można znaleźć suknie w dużych sklepach pudełkowych, zbyt.

11. Jaki rodzaj materiału lubisz?

Gdy masz już wybrany styl, czas zacząć myśleć o tym, z jakiego materiału ma być wykonana suknia. Wolisz jedwab czy szyfon, a może koronkę, tiul, satynę, aksamit lub organzę? A może haft lub beading?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *