Jak poradzić sobie z przyjęciem weselnym?

Wesela to świetna zabawa! Wspaniale jest uczestniczyć w nich jako gość i być na nie zaproszonym jako gospodarz. Co więcej, stres i przygotowania związane z planowaniem wesela zwykle owocują wieloma szczęśliwymi wspomnieniami gości.

Zawsze istnieje jednak możliwość, że dzień ten pójdzie nie tak, jak sobie wyobrażaliśmy, lub że samo wydarzenie nie odbędzie się zgodnie z planem. Jak należy sobie z tym poradzić?

Kiedy moja przyjaciółka brała niedawno ślub, śmialiśmy się z pomysłu “blackoutu”. Gdy para młoda przygotowywała się do przyjęcia, jeden z ich przyjaciół zadzwonił do nas i powiedział: “Hej, wesele jest wyłączone”.

Co więc robisz, gdy nadchodzi czas, aby zacząć jeść? Czy zaczynasz jeść i masz nadzieję, że wszystko jest w porządku? Czekasz na oficjalny toast i masz nadzieję, że para się pozbiera? A może po prostu przyjmujesz to, co się dzieje i kontynuujesz posiłek?

Jeśli zostałeś zaproszony na wesele, oto kilka sposobów, jak możesz sobie poradzić z przyjęciem weselnym, które może pójść bardzo źle.

1. Zachowaj spokój i kontynuuj

Masz zadanie do wykonania na weselu – masz tam być i bawić się najlepiej, jak potrafisz. Jeśli będziesz się martwić o przyszłość wesela lub jedzenie, spowoduje to tylko stres i zmartwienie.

Nie ma sensu załamywać się i brać do siebie, gdy jedzenie jest zimne lub tort weselny nie jest dobrze upieczony. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie trzeba znać wszystkich odpowiedzi. Nie rozwiążesz żadnych problemów, więc po prostu bądź wdzięczny, że zostałeś zaproszony i że możesz iść na wesele.

2. Nie jedz przed toastem

Niektóre przyjęcia weselne odbywają się o północy lub później. Oznacza to, że goście, którzy są głodni, głodują przez jakiś czas, zwłaszcza jeśli nie zostali poczęstowani przed rozpoczęciem posiłku.

Aby nie utknąć bez jedzenia, postarajcie się zjeść wcześniej. Nawet jeśli Twoje wesele odbywa się po południu, to i tak jest za późno, by jedzenie dotarło do gości przed jedzeniem. Jeśli chcecie być pewni, że będziecie mieli co jeść, zjedzcie coś podczas godziny koktajlowej przed przyjęciem.

3. Nie mów o jedzeniu

Jest to częsty błąd popełniany przez osoby, które denerwują się swoim pierwszym przyjęciem weselnym. Kiedy goście są w trakcie posiłku, nie będą pamiętać, co miałeś im do powiedzenia. Zadbaj więc o to, by porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną o czymś innym – będą Cię za to bardziej kochać.

4. Nie wariuj na punkcie toastów

Gdy przemówienia mają się już rozpocząć, czas zacząć martwić się o toasty. Nie musisz wiedzieć, jak wygłosić toast, a już na pewno nie musisz go wygłaszać.

Para młoda jest prawdopodobnie zdenerwowana, a jej zdenerwowanie będzie widoczne w przemówieniu. Więc zrelaksuj się i po prostu ciesz się toastami.

5. Po prostu bądź tam

Jeśli jesteś na weselu, które jest katastrofą, tak naprawdę nie możesz pomóc. Jedyne, co możesz zrobić, to nie ruszać się z miejsca i po prostu być tam dla swoich przyjaciół.

Po ceremonii pogratuluj parze młodej zawarcia związku małżeńskiego i życz im wszystkiego najlepszego w życiu. A jeśli reszta dnia okaże się katastrofą , pamiętaj, aby powiedzieć parze młodej, że jesteś przy nich. Z pewnością to docenią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *