Jak prawidłowo nakładać tusz do rzęs

Chyba nikt nie zaprzeczy, że tusz do rzęs jest ważny. Zapewne nieraz słyszałaś, jak kobiety mówią: “Moje rzęsy są tak krótkie, że po prostu muszę mieć tusz”. Jest to jednak powszechne błędne przekonanie i wiele kobiet nakłada o wiele za dużo tuszu. Być może słyszałaś, że tusz do rzęs może uszkodzić rzęsy. Chociaż uważam, że to prawda, musisz być bardzo ostrożna, jeśli chodzi o sposób nakładania tuszu. Ważne jest, abyś postępowała zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby uniknąć uszkodzeń.

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wiedzieć, jest to, że tusz do rzęs nigdy nie powinien dotykać Twoich oczu! Jeśli przypadkowo dostaniesz tusz do rzęs na oczy , postaraj się go natychmiast usunąć. Jeśli nie możesz go od razu usunąć, umyj ręce, a następnie przepłucz oczy wodą. Odczekaj kilka minut, a następnie osusz oczy chusteczką. Jeżeli tusz nie zszedł z rzęs, należy go usunąć za pomocą płynu do demakijażu oczu.

Tusz do rzęs należy nakładać tylko na górną część rzęs, a nie na dolną. Dzięki temu nie zabraknie Ci tuszu do rzęs.

Po otwarciu tubki z tuszem do rzęs w buteleczce powinno być widoczne jedno lub dwa włoski szczoteczki. Jest powód, dla którego tak się dzieje. Dzięki temu możesz nakładać tusz do rzęs bez ryzyka dostania się włosków do oczu. Po zakończeniu nakładania tuszu do rzęs należy oddzielić włoski szczoteczki. Zatykają one włoski szczoteczki i trudno jest usunąć tusz.

Po zużyciu starej szczoteczki zawsze powinnaś używać nowej.

Skoro masz już opanowane wszystkie podstawy, czas dowiedzieć się, jak prawidłowo nakładać tusz do rzęs.

Delikatnie przesuwaj szczoteczkę w kierunku rzęs, na które chcesz nałożyć tusz. Staraj się, aby nie przesuwać szczoteczki po rzęsach.

Następnie wyciągnij szczoteczkę i przesuń ją z powrotem w kierunku linii rzęs. Wykonuj okrężne ruchy, aby tusz znalazł się na rzęsach. Po nałożeniu tuszu pozostaw go na kilka minut.

Może się okazać, że przez jakiś czas rzęsy będą nieco sztywniejsze. Nie martw się, zmiękną one po wyschnięciu tuszu.

Teraz, gdy już wiesz, jak prawidłowo nakładać tusz, możesz dodać swoim rzęsom objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *