Jak znaleźć odpowiedniego dla siebie fryzjera?

Znalezienie odpowiedniego fryzjera może być wyzwaniem. W rzeczywistości jest to jedna z tych prac, które sprawiają, że masz wrażenie, jakbyś robił to od zawsze. Wiesz, jak dobrać odpowiednie cięcie, wiesz, jak układać włosy, ale potrzebujesz kogoś, kto to wszystko ułoży.

Ale od czego powinnaś zacząć?

Pierwszym krokiem jest określenie, czego oczekujesz. Być może masz swój ulubiony styl lub idealny wygląd. Jeśli tak, znajdź zdjęcia tego, czego szukasz i zrób listę cech, które do Ciebie przemawiają.

Następnie sprawdź w Yelp, Google i lokalnej prasie opinie o swoim potencjalnym styliście. Co ludzie mówią o salonie fryzjerskim? Czy są jakieś powtarzające się tematy? Czy ktoś jest niezmiennie zadowolony? Nie zapomnij też zajrzeć na strony internetowe stylistów, aby sprawdzić, co oferują. Przyjrzyj się usługom, które są oferowane. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jakie są trzy najważniejsze rzeczy, których szukasz?

Teraz nadszedł czas na zawężenie wyboru. Ilu stylistów jest dostępnych w Twojej okolicy? Czy oferują oni usługi koloryzacji? A może szukasz tylko strzyżenia? Jeśli zamierzasz się ostrzyc, czy Twój stylista oferuje usługi takie jak pasemka lub trwała ondulacja? Zastanów się także, jaki jest Twój styl życia. Czy będziesz strzyc się w domu, czy wolisz chodzić do salonu znajdującego się blisko pracy? Czy ważniejsze jest dla Ciebie doświadczenie profesjonalnego salonu, czy chcesz po prostu szybko i łatwo się wysuszyć?

Nie ograniczaj się do miejsc zapisanych w GPS telefonu. Wyrusz w drogę, aby odwiedzić nowe salony, niekoniecznie te, które znajdują się najbliżej Ciebie. Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną o ich doświadczeniach. Czy jest jakiś stylista, który zbiera świetne recenzje, ale Ty nigdy o nim nie słyszałaś?

Wreszcie, wybierz kogoś, kierując się swoim budżetem. Jeśli szukasz taniego strzyżenia, wypróbuj niedrogi salon, który oferuje zarówno strzyżenie, jak i koloryzację. Nie wykluczaj też salonu z wyższej półki, który nie oferuje koloryzacji. Jeśli zależy Ci na bardziej ekskluzywnym wyglądzie , poszukaj salonu, który oprócz strzyżenia oferuje także usługi koloryzacji. Istnieją nawet salony, które oferują usługi całkowicie dostosowane do potrzeb klienta.

Szukaj salonów, które oferują usługi odpowiadające Twoim potrzebom. Jeśli szukasz czegoś konkretnego – podcięcia, koloryzacji lub trwałej ondulacji – Twój stylista powinien być w stanie powiedzieć Ci, czy oferuje taką usługę i czy jest w stanie ją dobrze wykonać. Jeśli nie będzie w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi, możesz poszukać innego miejsca.

Znajdź stylistę, któremu ufasz. Niezależnie od tego, czy jest to osoba, która zawsze Ci go polecała, stylista, do którego chodzisz od lat, czy też stylista, który w zeszłym miesiącu zdobył nagrodę w konkursie salonów, ważne jest, aby znaleźć stylistę, który będzie Ci odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *