4 naturalne sposoby na usunięcie makijażu oczu

Jeśli próbowałaś już wszystkiego i nadal masz trudności z usunięciem makijażu oczu po wielu godzinach czyszczenia i szorowania, oto cztery naturalne sposoby na usunięcie makijażu oczu:

1) Białko jajka

Białka jaj są od lat stosowane jako środek do usuwania makijażu oczu. Proces jest prosty. Umieść białko jaja kurzego w małej miseczce, a następnie zanurz wacik kosmetyczny w mieszance i przetrzyj nim skórę pod oczami. Powtarzaj czynność, aż usuniesz cały makijaż.

2) Olej kokosowy

Olej kokosowy jest również bardzo skuteczny w usuwaniu makijażu oczu. Jest on delikatny dla skóry i nie wymaga szorowania. Wystarczy nałożyć trochę oleju kokosowego na czysty wacik lub chusteczkę higieniczną i przetrzeć powieki oraz rzęsy.

3) Ocet jabłkowy z cydru

To brzmi dziwnie, ale ocet jabłkowy jest rzeczywiście skuteczną i bezpieczną metodą usuwania makijażu oczu. Wystarczy wymieszać 1 łyżkę stołową octu jabłkowego z 2 łyżeczkami wody, a następnie nasączyć wacik w roztworze i przetrzeć pod oczami. Spłucz wodą i osusz.

4) Sok z cytryny

Sok z cytryny jest kolejnym popularnym środkiem, aby pozbyć się makijażu oczu. Wystarczy nałożyć trochę soku z cytryny bezpośrednio na oczy, pozostawić na 5-10 minut, a następnie spłukać.

Uwaga: Nie stosuj żadnego z tych środków na oczy w ciągu dnia , ponieważ może to je podrażnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *