Jak poradzić sobie z suchą skórą dzięki tym 7 naturalnym sposobom

Sucha skóra to częsty problem wielu z nas. Możemy doświadczać suchości skóry na stopach, łokciach i kolanach, ale czasami dotyka ona także twarzy.

Oto kilka sposobów radzenia sobie z suchą skórą i nawilżania jej bez konieczności rozbijania banku.

1. Aloe Vera

Wiele produktów z aloesem twierdzi, że są doskonałe dla skóry. Oto krótkie spojrzenie na najpopularniejsze z nich.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest poszukiwanie czystego żelu aloesowego. Istnieją pewne komercyjne marki aloesu, które mogą zawierać dodatki i konserwanty, ale większość żeli aloesowych pochodzi z samej rośliny. Żele aloesowe można kupić w postaci płynnej i stałej. Płyn jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz stosować aloes bezpośrednio na skórę. Możesz też użyć gęstej, stałej postaci żelu, jeśli potrzebujesz mocnego pokrycia.

Produkty z aloesem można też znaleźć w lokalnych aptekach. Większość aptek ma w sprzedaż-y żele i kremy z aloesem, a nawet naturalne produkty do pielęgnacji skóry.

2. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy i przeciwutleniacze, a do tego jest dobra dla Twojej skóry. Nie kupuj jednak byle jakiej oliwy z oliwek.

Szukaj oliwy z oliwek extra virgin. Jest to oliwa z oliwek najwyższej jakości i zawiera najwięcej przeciwutleniaczy. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest dobra nie tylko dla skóry, ale także do gotowania, więc jest to doskonały wybór dla całej rodziny.

3. Olej kokosowy

Olej kokosowy to kolejna świetna opcja dla skóry. Zawiera dużo kwasu laurynowego, który pomaga organizmowi wchłaniać witaminę E, a także przeciwutleniacze, które pomagają zachować zdrową skórę.

Większość sprzedawanych obecnie olejów kokosowych to nie to samo, co olej, z którego pierwotnie wytwarzano mleko kokosowe. Ważne jest więc, aby kupować organiczny olej kokosowy, ponieważ istnieje wiele nieekologicznych marek, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne.

4. Masło Shea

Masło shea jest wytwarzane z orzechów drzewa shea, które rośnie głównie w Afryce. Zawiera ono najwięcej składników odżywczych spośród wszystkich naturalnie występujących olejów i maseł. Masło shea jest od wieków stosowane w Afryce i stanowi kluczowy składnik wielu produktów do pielęgnacji skóry.

5. Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Upewnij się, że regularnie stosujesz krem z filtrem przeciwsłonecznym, który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

6. Kremy nawilżające

Wiele osób uważa, że kremy nawilżające są przeznaczone tylko dla skóry suchej, ale tak naprawdę są one dobre dla wszystkich rodzajów skóry. Poszukaj kremu nawilżającego, który zawiera kilka różnych składników.

Jeśli masz wrażliwą skórę, poszukaj kremu nawilżającego całkowicie naturalnego, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Dobry krem nawilżający będzie również zawierał składniki nawilżające, takie jak aloes.

7. Miód

Miód jest pełen antyoksydantów i składników odżywczych. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób o suchej skórze i stanowi miły dodatek do porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *