5 niesamowitych porad kosmetycznych, jak uzyskać jaśniejszy uśmiech

Omówiliśmy niektóre z podstaw stomatologii estetycznej tutaj na naszym blogu wcześniej, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że naprawdę wspaniały uśmiech? To prawda, że stomatologia estetyczna nie jest magiczną różdżką, która może przekształcić Twoje zęby, ale istnieją pewne proste kroki, które możesz podjąć, aby poprawić swój uśmiech. Aby pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tych wskazówek, skorzystaliśmy z wiedzy najlepszego londyńskiego stomatologa estetycznego.

Po pierwsze, spójrzmy na to, dlaczego uśmiechamy się w pierwszej kolejności. “Uśmiechamy się, gdy mięśnie wokół ust współpracują ze sobą, aby utrzymać wargi zamknięte” – wyjaśnia dr Daniel Leighton, który pracował z takimi sławami jak JK Rowling i David Walliams. “Kiedy się uśmiechasz, mięśnie wokół ust kurczą się, co powoduje, że wargi szczelnie się zamykają”. W rezultacie nie ma zbyt wiele miejsca na rozwój bakterii – i właśnie dlatego mamy tendencję do tak częstego uśmiechania się!

Ale chociaż Twój uśmiech jest jednym z Twoich najlepszych atutów

, może być również Twoją największą przeszkodą. Jeśli Twoje zęby nie są prawidłowo ustawione, luki między nimi mogą powodować nieestetyczne ciemne plamy, a źle dopasowana korona lub luka mogą prowadzić do przebarwionego, nierównego uśmiechu. Na szczęście stomatologia estetyczna przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat – a te proste sztuczki stomatologii estetycznej mogą pomóc Ci osiągnąć idealny uśmiech dla Twojej twarzy. Poniżej dr Leighton przedstawia niektóre z najskuteczniejszych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu:

1. Uzyskaj bielszy, jaśniejszy uśmiech

Zdrowa dieta bogata w odpowiednie składniki odżywcze w naturalny sposób zwiększy produkcję kolagenu w Twoim organizmie, a zrównoważony styl życia zachęci to ważne białko do jeszcze większej produkcji. Ale to sposób, w jaki Twoja dieta wpływa na Twoje zęby, naprawdę zrobi różnicę – i to właśnie tutaj mogą pomóc odpowiednie techniki stomatologii estetycznej. Jeśli chcesz mieć bielszy i jaśniejszy uśmiech, dr Leighton zaleca wybieranie takich pokarmów, jak ryby, orzechy, awokado, pomidory, szpinak, brokuły, soczewica i czerwone mięso.

2. Utrzymuj zęby w czystości

Utrzymanie zębów wolne od płytki nazębnej jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy uśmiechu, ale nie polegaj tylko na szczotkowanie i nitkowanie sam. “Ważne jest, aby usuwać całą płytkę nazębną znajdującą się na zębach, zwłaszcza wokół linii dziąseł i pod linią dziąseł” – mówi dr Leighton. Aby mieć pewność, że usuwasz bakterie, warto używać manualnej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem”.

3. Regularnie sprawdzaj stan swoich zębów

Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizyty u dentysty, istnieje kilka prostych metod, które mogą pomóc w wykryciu potencjalnych problemów. Na przykład, dentysta może stwierdzić, czy przerwy między zębami są zbyt duże i czy któraś z powierzchni zębów jest pęknięta lub wyszczerbiona. Jeśli którykolwiek z tych problemów występuje, ważne jest, aby jak najszybciej go naprawić, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

4. Oczyść swój oddech

Nie musisz unikać dentysty, jeśli chodzi o halitozę – nieprzyjemnie pachnący stan, w którym bakterie gromadzą się na języku. Jeśli jednak chcesz zmniejszyć nieprzyjemny zapach z ust, najlepszym sposobem na pozbycie się nieświeżego oddechu jest szczotkowanie języka i płukanie jamy ustnej ciepłą wodą.

5. Zwiększ swoją pewność siebie

Uśmiech to tylko jedna z części twarzy, która sprawia, że jesteś wyjątkowy, ale z pewnością jedna z najbardziej atrakcyjnych. Kiedy się uśmiechasz, cała Twoja twarz promienieje – a kiedy nie, wygląda to tak, jakby Twoje usta były trochę jak czarna dziura. Jeśli więc chcesz poprawić swój uśmiech, warto zastanowić się, w jaki sposób prezentujesz się światu. Podejmując kilka prostych kroków, aby zadbać o swoje włosy, skórę, zęby i ubranie, nie tylko będziesz wyglądać świetnie, ale także zwiększysz swoją pewność siebie.