5 niesamowitych porad kosmetycznych, jak uzyskać jaśniejszy uśmiech

Omówiliśmy niektóre z podstaw stomatologii estetycznej tutaj na naszym blogu wcześniej, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że naprawdę wspaniały uśmiech? To prawda , że stomatologia estetyczna nie jest magiczną różdżką, która może przekształcić Twoje zęby, ale istnieją pewne proste kroki, które możesz podjąć, aby poprawić swój uśmiech. Aby pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tych wskazówek, skorzystaliśmy z wiedzy najlepszego londyńskiego stomatologa estetycznego.

Po pierwsze, spójrzmy na to, dlaczego uśmiechamy się w pierwszej kolejności. “Uśmiechamy się, gdy mięśnie wokół ust współpracują ze sobą, aby utrzymać wargi zamknięte” – wyjaśnia dr Daniel Leighton, który pracował z takimi sławami jak JK Rowling i David Walliams. “Kiedy się uśmiechasz, mięśnie wokół ust kurczą się, co powoduje, że wargi szczelnie się zamykają”. W rezultacie nie ma zbyt wiele miejsca na rozwój bakterii – i właśnie dlatego mamy tendencję do tak częstego uśmiechania się!

Ale chociaż Twój uśmiech jest jednym z Twoich najlepszych atutów, może być również Twoją największą przeszkodą. Jeśli Twoje zęby nie są prawidłowo ustawione, luki między nimi mogą powodować nieestetyczne ciemne plamy, a źle dopasowana korona lub luka mogą prowadzić do przebarwionego, nierównego uśmiechu. Na szczęście stomatologia estetyczna przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat – a te proste sztuczki stomatologii estetycznej mogą pomóc Ci osiągnąć idealny uśmiech dla Twojej twarzy. Poniżej dr Leighton przedstawia niektóre z najskuteczniejszych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu:

1. Uzyskaj bielszy, jaśniejszy uśmiech

Zdrowa dieta bogata w odpowiednie składniki odżywcze w naturalny sposób zwiększy produkcję kolagenu w Twoim organizmie, a zrównoważony styl życia zachęci to ważne białko do jeszcze większej produkcji. Ale to sposób, w jaki Twoja dieta wpływa na Twoje zęby, naprawdę zrobi różnicę – i to właśnie tutaj mogą pomóc odpowiednie techniki stomatologii estetycznej. Jeśli chcesz mieć bielszy i jaśniejszy uśmiech, dr Leighton zaleca wybieranie takich pokarmów, jak ryby, orzechy, awokado, pomidory, szpinak, brokuły, soczewica i czerwone mięso.

2. Utrzymuj zęby w czystości

Utrzymanie zębów wolne od płytki nazębnej jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy uśmiechu, ale nie polegaj tylko na szczotkowanie i nitkowanie sam. “Ważne jest, aby usuwać całą płytkę nazębną znajdującą się na zębach, zwłaszcza wokół linii dziąseł i pod linią dziąseł” – mówi dr Leighton. Aby mieć pewność, że usuwasz bakterie, warto używać manualnej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem”.

3. Regularnie sprawdzaj stan swoich zębów

Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizyty u dentysty, istnieje kilka prostych metod, które mogą pomóc w wykryciu potencjalnych problemów. Na przykład, dentysta może stwierdzić, czy przerwy między zębami są zbyt duże i czy któraś z powierzchni zębów jest pęknięta lub wyszczerbiona. Jeśli którykolwiek z tych problemów występuje, ważne jest, aby jak najszybciej go naprawić, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

4. Oczyść swój oddech

Nie musisz unikać dentysty, jeśli chodzi o halitozę – nieprzyjemnie pachnący stan, w którym bakterie gromadzą się na języku. Jeśli jednak chcesz zmniejszyć nieprzyjemny zapach z ust, najlepszym sposobem na pozbycie się nieświeżego oddechu jest szczotkowanie języka i płukanie jamy ustnej ciepłą wodą.

5. Zwiększ swoją pewność siebie

Uśmiech to tylko jedna z części twarzy, która sprawia, że jesteś wyjątkowy, ale z pewnością jedna z najbardziej atrakcyjnych. Kiedy się uśmiechasz, cała Twoja twarz promienieje – a kiedy nie, wygląda to tak, jakby Twoje usta były trochę jak czarna dziura. Jeśli więc chcesz poprawić swój uśmiech, warto zastanowić się, w jaki sposób prezentujesz się światu. Podejmując kilka prostych kroków, aby zadbać o swoje włosy, skórę, zęby i ubranie, nie tylko będziesz wyglądać świetnie, ale także zwiększysz swoją pewność siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *