7 błędów popełnianych przez kobiety podczas robienia makijażu

Kobiety popełniają wiele błędów podczas nakładania makijażu, ale te siedem jest prawdopodobnie najczęstszych. Jeśli nie chcesz wyglądać jak klaun, unikaj tych błędów!

#1 Stosowanie zbyt dużej ilości makijażu.

Niektóre kobiety przesadzają z makijażem, przez co schodzi on w najbardziej niewygodnych miejscach. Trudno jest ukryć blizny po trądziku, zaczerwienienia czy inne niedoskonałości, a ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest pozostawienie po sobie bałaganu.

#2 Niewłaściwe wykonanie makijażu oczu.

Makijaż oczu powinien podkreślać ich kształt, a nie tworzyć maskę. Chcesz, aby Twój eyeliner i tusz do rzęs były jak najcieńsze. Najpierw nałóż eyeliner, a następnie narysuj kreskę tuszem do rzęs.

#3 Nierozcieranie makijażu.

Rozmieszaj podkład lub puder, a następnie nałóż korektor i róż do policzków, aby podkreślić te partie twarzy , które tego wymagają. Podczas mieszania, pamiętaj o tym, aby mieszać w kierunku linii włosów. Jest to tak zwana formuła linii włosów, brwi i policzków i jest to najważniejsza zasada przy nakładaniu makijażu.

#4 Nieprawidłowe nakładanie tuszu do rzęs.

Bardzo ważne jest, aby stosować się do wskazówek podanych na opakowaniu tuszu do rzęs. Twój tusz do rzęs powinien pogrubiać i wydłużać rzęsy, a nie sprawiać, że będą one bardziej pogrubione. Postępuj zgodnie z instrukcją, aby mieć pewność, że tusz równomiernie i gładko pokryje każdą rzęsę.

#5 Zapomnij o swoich ustach.

Makijażyści wiedzą, że usta są oknem do duszy, więc zwróć na nie uwagę. Szminka powinna być nałożona na środek górnej wargi i roztarta na zewnątrz. Aby dodać im blasku, nałóż błyszczyk.

#6 Przesada z eyelinerem.

Eyeliner może być trudnym tematem, więc nie przesadzaj z jego nakładaniem. Powinna ona jedynie obrysować podstawę oka, a Ty nie powinnaś jej rozmazać. Nie chcesz rysować na swoim naturalnym kolorze oczu, ani na niczym, co mogłoby pozostawić ślad.

#7 Zbyt kreatywne podejście do makijażu.

Odrobina kreatywności jest bardzo przydatna, ale jeśli chodzi o makijaż, najlepiej trzymać się wyznaczonych granic. Nie chcesz przesadzić, ale nie chcesz też być zbyt powściągliwa. Eksperymentuj z różnymi styl-ami, aż znajdziesz ten, który pasuje do Twojej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *