Jak dobrać idealny podkład do odcienia skóry?

Nie jest tajemnicą, że podkłady nie są dostępne w jednym kolorze, ale wybór właściwego odcienia może być trudny. Oto, jak to zrobić!

Podkłady dostępne są we wszystkich możliwych odcieniach, ale znalezienie odpowiedniego koloru może być trudne. Ten przewodnik pomoże ci wybrać idealny kolor podkładu do twojej cery i uniknąć pułapek związanych z wyborem niewłaściwego odcienia.

1. Po pierwsze, upewnij się, że masz odpowiedni typ skóry.

Zawsze powinnaś szukać podkładu, który jest specjalnie zaprojektowany, aby pasował do Twojego odcienia skóry. Nie każdy podkład będzie odpowiedni dla wszystkich. Jeśli masz skórę tłustą, poszukaj podkładu w pudrze, który pomoże Ci utrzymać ją w ryzach.

W przypadku skóry normalnej i suchej wybierz podkład matujący, który pomoże zminimalizować wydzielanie sebum. W przypadku skóry wrażliwej poszukaj podkładu nawilżającego. Upewnij się jednak, że nie jest on zbyt wysuszający, ponieważ może to powodować powstawanie wyprysków.

2. Wybierz odpowiednią formułę.

Większość podkładów dzieli się na dwie kategorie: płynne i pudrowe. Podkłady w płynie są cieńsze i mają formułę opartą na wodzie, dzięki czemu łatwo wtapiają się w skórę. Podkłady w proszku mają gęstszą konsystencję i zazwyczaj wymagają nieco potrząsania, aby się rozprowadzić. Konsystencja podkładu może mieć także wpływ na jego ogólne krycie i trwałość. Bardzo gęsty podkład zazwyczaj utrzymuje się dłużej, ale może nie mieć odpowiedniego krycia. Lekki podkład pokryje niedoskonałości, ale może się smużyć i blaknąć po kilku godzinach.

3. Dopasuj podkład do odcienia swojej skóry.

Jeśli masz jasny lub żółtawy odcień skóry, poszukaj podkładu o bardziej pomarańczowym odcieniu. Jeśli masz różowe lub czerwone podbarwienia , poszukaj podkładu o bardziej złotym odcieniu.

4. Wybierz odpowiedni odcień.

To właśnie Twoja twarz jest największym wyznacznikiem tego, jaki odcień podkładu będzie dla Ciebie najlepszy. W przypadku średnio-jasnej karnacji, szukaj podkładu, który znajduje się gdzieś pośrodku spektrum kolorów. Jeżeli masz ciepłą karnację, poszukaj podkładu o bardziej złotym lub opalonym kolorze. Jeśli Twoja cera ma chłodny odcień, poszukaj podkładu o ciemniejszej tonacji.

5. Używaj podkładu.

Dobry podkład pomoże wyrównać koloryt Twojej skóry i przygotować ją do makijażu. Sprawi też, że makijaż nie będzie wyglądał na nierównomierny po kilku godzinach.

6. Wybierz odpowiednie wykończenie makijażu.

Odpowiednie wykończenie makijażu sprawi, że będzie on wyglądał świeżo i nieskazitelnie, ale także zapobiegnie jego zbrylaniu się lub matowieniu. Bronzery, rozświetlacze i pudry utrwalające mogą pomóc w poprawieniu wyglądu makijażu.

7. Wypróbuj kolory.

Kiedy już wybierzesz produkt odpowiedni dla Twojej skóry, przetestuj jego kolor na ramieniu, zanim nałożysz go na twarz. Dzięki temu będziesz miała lepsze wyobrażenie o tym, jak dany produkt będzie wyglądał na Tobie, co pozwoli Ci określić, czy jest on idealnie dopasowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *