Jak uzyskać wygląd profesjonalisty dzięki tym 7 wskazówkom

Choć wiele mówi się o tym, że branża kosmetyczna przestawia się na technologię cyfrową, to widzimy tylko najbardziej widoczne zmiany. Za kulisami, aby stworzyć idealny wygląd, trzeba włożyć wiele pracy i często wymaga to udziału wykwalifikowanego wizażysty. Jednym z pierwszych kroków jest przygotowanie skóry, które obejmuje mycie, tonizowanie i nawilżanie. Następnie nakładany jest makijaż, który może obejmować konturowanie, cienie do powiek i wszystko inne. Jednak aby móc naśladować pracę profesjonalistów, musisz poznać stosowane przez nich techniki i umieć je stosować w życiu.

Aby pomóc ci opanować sztukę makijażu, przygotowałam listę siedmiu wskazówek, które może zastosować każda początkująca kosmetyczka, aby uzyskać wygląd profesjonalistki.

1. Zacznij od podstaw.

Przede wszystkim. Zanim w ogóle zaczniesz myśleć o nałożeniu makijażu, umyj, stonizuj i nawilż skórę. Dobry środek oczyszczający usunie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę miękką i elastyczną. Nie zapomnij również o złuszczaniu naskórka, zwłaszcza jeśli masz tłustą skórę, aby makijaż nakładał się jeszcze lepiej.

2. Umyj twarz.

Następnie użyj delikatnego preparatu oczyszczającego, aby delikatnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia i makijaż, które nagromadziły się w ciągu ostatniego dnia lub dwóch. Jeśli masz tłustą skórę, unikaj produktów bezolejowych, ponieważ ich zadaniem jest zwalczanie, a nie zmywanie zanieczyszczeń. W przypadku oczyszczania najważniejsze jest użycie czegoś lekkiego, ale jednocześnie delikatnego.

3. Złuszczanie.

Po oczyszczeniu skóry nadszedł czas na jej złuszczenie. Złuszczanie jest świetnym sposobem na pozbycie się martwych komórek skóry, które mogą utrudniać nakładanie makijażu, a ponadto jest korzystne dla Twojej cery. Na początek weź luffę i delikatnie wyszoruj twarz, zwracając szczególną uwagę na strefę t (czoło, nos i brodę) oraz wszystkie miejsca, które wydają się szczególnie szorstkie. Możesz użyć gąbki, drewnianej łopatki lub nawet palców. Możesz także użyć peelingu i pianki złuszczającej na bazie kwasu glikolowego, kwasu salicylowego lub retinolu.

4. Tonizuj twarz.

Tonowanie nie jest przeznaczone tylko dla osób o tłustej skórze. Choć kusi, by pominąć ten krok, ważne jest, by utrzymywać skórę nawilżoną i zrównoważoną. Twoja skóra musi być nawilżona, aby podkład mógł się na niej gładko i równomiernie ułożyć.

5. Nałóż krem nawilżający.

Stosowanie kremu nawilżającego ma kluczowe znaczenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja skóra ma skłonność do wyprysków, co zwykle ma miejsce w przypadku osób o tłustej cerze. Kremy nawilżające pomagają złagodzić zaczerwienienia i podrażnienia, a także zapobiegają trądzikowi. Istnieje tak wiele różnych rodzajów kremów nawilżających. Niektóre są przeznaczone specjalnie dla osób o skórze tłustej, inne są bardziej odpowiednie dla skóry suchej, zimą. Kluczem jest znalezienie takiego, który będzie dla Ciebie najlepszy.

6. Zastosuj podkład.

Zanim zaczniesz nakładać makijaż, upewnij się, że Twoja skóra jest dobrze przygotowana poprzez nałożenie podkładu – produktu, który tworzy gładką, równą powierzchnię pod makijaż. Może to być kłopotliwe dla osób o wrażliwej lub skłonnej do wyprysków skórze, ponieważ może prowadzić do powstawania wyprysków, ale jeśli masz ochotę poeksperymentować, warto to zrobić.

7. Nałóż podkład.

Po przygotowaniu i stonowaniu skóry , nadszedł czas na nałożenie podkładu. Przypomina to trochę malowanie pokoju. Zaczynasz od nałożenia podkładu, który stanowi podstawę koloru. Następnie nakładasz drugą warstwę farby i tak dalej. Tak samo jest z fundamentami. Solidny podkład przygotuje Cię do dalszej części procesu makijażu, co oznacza, że unikniesz smug, nierównomiernego koloru i plam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *