4 sposoby na piękne usta zimą

Zima jest zimna, mokra i śnieżna, a wraz z nią nasza skóra. Pogoda ma wpływ na wygląd naszej twarzy. Jeśli cierpisz z powodu spierzchniętych ust, czas pomyśleć o ich wygładzeniu. Zima może być najtrudniejszym okresem w roku, jeśli chodzi o dbanie o skórę, ponieważ suche powietrze i brak słońca utrudniają utrzymanie odpowiedniego nawilżenia twarzy. Oto kilka wskazówek, jak zwalczyć zimowego bluesa i jednocześnie zachować piękny wygląd ust.

Spierzchnięte usta to nie jedyny problem

Spierzchnięcie warg może się zdarzyć o każdej porze roku, ale staje się większym problemem zimą, gdy powietrze jest suche i spędzamy więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Według dermatologów dzieje się tak, gdy naturalne olejki do ust zaczynają odparowywać.

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić , jest codzienne stosowanie kremu nawilżającego, czy to w postaci kremu, czy balsamu, aby utrzymać miękkość i gładkość ust. Pomocne będzie także unikanie jedzenia takich produktów jak orzechy czy chipsy, które mogą powodować suchość i pękanie ust.

Unikaj alkoholu

Zasadniczo ogranicz spożycie alkoholu do jednej lampki wina lub jednego koktajlu dziennie. Alkohol wysusza skórę i utrudnia jej zatrzymywanie wilgoci.

Używaj balsamu do ust

Spierzchnięte usta są zwykle spowodowane kombinacją kilku czynników: suchego powietrza i/lub wiatru, suchej skóry i trudnych warunków środowiskowych. Aby zapobiec wysuszeniu, używaj codziennie balsamu do ust. Nawilży on Twoje usta i pomoże zapobiec ich spierzchnięciu.

Makijaż

Niektóre produkty do makijażu mogą powodować spierzchnięcie ust, dlatego staraj się unikać tych, które zawierają składniki mogące zatykać pory. Trzymaj się marek kosmetyków do makijażu, które są znane z dobrych formuł, które nie zatykają porów.

Delikatne dłonie

Staraj się nie dłubać w ustach, ponieważ może to prowadzić do zaczerwienienia i podrażnienia. Trzymaj się z daleka od pomadek i błyszczyków, które zawierają duże ilości wosku lub składników syntetycznych. Unikaj używania wacików, ponieważ możesz rozprzestrzenić bakterie i wywołać infekcję. Zamiast tego używaj czystej, miękkiej ściereczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *