11 sposobów na gładszą skórę po 40-tce

Kiedy jesteś starsza, niełatwo jest pozbyć się plam wieku średniego. Oto 11 sposobów na gładszą skórę po 40. roku życia – od zmarszczek po opuchliznę.

Gładka i zdrowa skóra przychodzi z wiekiem. A kiedy przekroczysz czterdziestkę, może być ci trudno znaleźć sposób na wygładzenie wyglądu twarzy.

Chociaż wiemy, że starzenie się jest nieuniknione, istnieje kilka prostych sposobów na zminimalizowanie zmarszczek, opuchlizny i innych oznak starzenia się skóry.

1. Stosuj zrównoważoną dietę.

Największym problemem związanym ze starzeniem się jest przyrost tkanki tłuszczowej, mówi dr Svetlana Blanar, dermatolog z certyfikatem. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale dodatkowe kilogramy sprawiają, że skóra wygląda matowo i jest obwisła. Aby nie dopuścić do pojawienia się zmarszczek, dbaj o nawodnienie organizmu i stosuj zrównoważoną dietę, pełną owoców, warzyw i chudego białka.

2. Zadbaj o swój umysł i ciało.

Może Ci się wydawać, że po czterdziestce przestaniesz dbać o swoje zdrowie fizyczne, ale to nieprawda. “Po czterdziestce nasze ciała zaczynają zwalniać, ale my nie chcemy zwalniać” – mówi dr Blanar. “Zaczynamy tracić napięcie mięśniowe, a to oznacza, że kolagen w naszej skórze zaczyna się rozpadać”.

Aby utrzymać dobrą kondycję, spróbuj jogi, pływania lub ćwiczeń w domu z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu.

3. Uważaj na spożycie alkoholu.

Alkohol to zła wiadomość dla Twojej skóry. Badania wykazały, że może on powodować, że skóra staje się grubsza, ciemniejsza i bardziej pomarszczona.

4. Wysypiaj się.

Sen jest niezbędny dla dobrego wyglądu skóry. Brak snu może powodować, że organizm produkuje więcej oleju, co może zatykać pory i sprawiać, że skóra wygląda na tłustą.

5. Dbaj o nawodnienie.

Nawadnianie organizmu jest ważne dla zdrowia, ale może też pomóc w poprawie wyglądu skóry. Pijąc dużo wody, zapobiegasz gromadzeniu się toksyn i utrzymujesz świeży wygląd skóry.

6. Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Promienie słoneczne są bardzo korzystne dla Twojej skóry, ale mogą ją również uszkodzić. Aby chronić skórę przed słońcem, 30 minut przed wyjściem na zewnątrz zastosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania.

7. Pielęgnuj włosy.

Być może nie uważasz swoich włosów za oznakę starzenia się, ale mimo to powinnaś o nie odpowiednio dbać.

8. Wyrób sobie dobre nawyki.

Jedną z najprostszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i innych oznak starzenia się, jest praktykowanie dobrych nawyków.

9. Bądź dla siebie miła.

Być może nie myślisz o sobie jak o starszej osobie, ale faktem jest, że z wiekiem na pewno pojawi się u Ciebie kilka zmarszczek. Zamiast skupiać się na tym, czego nie możesz zmienić, poświęć czas na docenienie siebie za to, kim jesteś.

10. Nie zapominaj o swoich oczach.

To, że skończyłaś 40 lat, nie oznacza, że musisz przestać dbać o swoje oczy.

11. Przycinaj paznokcie.

Z wiekiem paznokcie stają się kruche i łatwo się łamią, przez co mogą wyglądać na nierówne i poszarpane. Zamiast czekać z przycinaniem paznokci do tego momentu, spróbuj zrobić to teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *