7 wskazówek, jak utrzymać miękkie i gładkie usta bez balsamu do ust

Balsamy do ust nie są przeznaczone wyłącznie do pielęgnacji spierzchniętych warg. Eksperci twierdzą, że mogą one sprawić, że Twoje usta będą wyglądały na pełniejsze i pulchniejsze. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego , oto 7 prostych wskazówek, jak utrzymać miękkie i gładkie usta bez balsamu do ust.

Dlaczego powinnaś używać balsamu do ust?

Bez względu na to, czy masz suche czy spierzchnięte usta, to normalne, że chcesz znaleźć idealną formułę, która sprawi, że Twoja buzia będzie miękka i gładka. Jeśli jednak szukasz alternatywy, balsam do ust nie jest jedyną opcją. Istnieje wiele sposobów na utrzymanie miękkich i gładkich ust bez balsamu. Oto 7 prostych wskazówek, jak utrzymać miękkość i gładkość ust bez balsamu do ust.

1. Utrzymuj je w suchości

Wiele osób używa balsamu do ust jako środka nawilżającego. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie zapewnia ustom zbyt dużej ochrony przed wysuszeniem. Zamiast tego wypróbuj odżywkę do ust. Większość osób woli wersje bezzapachowe, ale niektórzy uważają, że odżywki do ust z olejkami eterycznymi mogą być korzystne.

2. Nawilżaj

Jeśli chodzi o preparaty nawilżające do ust, większość ekspertów zgadza się, że najlepsze są te na bazie ropy naftowej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich używać. W rzeczywistości mogą one być dobrym wyborem dla niektórych typów skóry. Produkty nawilżające do ust na bazie ropy naftowej nie wysuszają ust tak jak te na bazie wody. Są też często zalecane dla osób o wrażliwej skórze.

3. Chroń usta przed odwodnieniem

Odwodnienie to jedna z głównych przyczyn suchości i pękania wielu ust. W rzeczywistości wiele osób jest tak odwodnionych, że zaczyna dostrzegać pęknięcia na ustach, zanim jeszcze zastosuje balsam do ust. Aby temu zapobiec, staraj się pić więcej wody. Jeśli to nie wystarczy, rozważ stosowanie balsamu do ust zawierającego składniki nawilżające.

4. Unikaj nadmiernego pocenia się

Balsam do ust to świetny sposób na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Może on jednak również zatrzymywać w nich wilgoć. Kiedy masz spierzchnięte lub suche usta, może to prowadzić do nadmiernego pocenia się. Aby tego uniknąć, staraj się nie pocić podczas stosowania balsamu do ust.

5. Używaj odpowiedniej formuły

Różni ludzie potrzebują różnych formuł balsamów do ust. Jeśli na przykład preferujesz zapach wanilii, możesz spróbować balsamu do ust o tym zapachu. Jeśli wolisz subtelny zapach, możesz poszukać balsamu o lekkim aromacie, np. kokosowym lub migdałowym.

6. Eksperymentuj

Jeśli nie znajdujesz odpowiedniego dla siebie balsamu do ust, eksperymentuj z różnymi produktami. Wypróbuj kilka różnych rodzajów, aż znajdziesz ten, który się sprawdzi. Możesz być zaskoczona tym, jak dobrze dana formuła działa na Twoje usta.

7. Trzymaj się podstaw

Jeśli szukasz idealnego balsamu do ust, nie przejmuj się wypróbowywaniem nowych formuł. Zamiast tego trzymaj się podstaw. Może Cię kusić wypróbowanie czegoś w rodzaju czekolady lub mięty pieprzowej, ale mogą one być zbyt intensywne dla Twoich ust. Zamiast tego używaj balsamów do ust zawierających kombinację substancji nawilżających.

Zawartość tej strony ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może zastępować porady lekarskiej, diagnozy ani leczenia. Nie należy wykorzystywać informacji zawartych w tej witrynie do diagnozowania lub leczenia problemów zdrowotnych lub chorób, ani do przepisywania jakichkolwiek leków lub innych metod leczenia. Przed zażyciem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety, ziołowego lub homeopatycznego albo przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody leczenia problemu zdrowotnego należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Wszystkie teksty na tej stronie są chronione prawami autorskimi naszych członków. Wszystkie zdjęcia są chronione prawami autorskimi naszych członków, grupy Flickr lub autora zdjęcia, chyba że zaznaczono inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *