Porady dotyczące makijażu dla kobiet o suchej skórze

Prawdopodobnie już milion razy ostrzegano Cię, że zimna pogoda oznacza suchą skórę. Ale co zrobić, gdy Twoja skóra jest jak gąbka? Jest kilka rzeczy, których możesz spróbować, aby złagodzić ten problem, ale będą one kosztować.

Kiedy pytam znajomych o radę, odpowiedź jest zawsze taka sama: nawilżaj! Środki nawilżające są ważne, ponieważ działają jak bariera, zapobiegając wysuszaniu skóry przez czynniki zewnętrzne. Jeśli masz suchą skórę, prawdopodobnie będziesz musiała stosować kilka rodzajów kremów nawilżających, aby spełnić swoje zadanie.

Na rynku jest wiele opcji, ale najważniejsze jest znalezienie produktu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Oto kilka propozycji:

1. Podkład pod makijaż

Podkłady są często reklamowane jako niezbędny krok w makijażu, ale trudno jest stwierdzić, czy są skuteczne.

“Używałam ich i nie sądzę, aby były konieczne” – mówi wizażystka Mina Lee. “Myślę, że sprawdzają się, gdy podkład jest zbyt ciężki, ale większość podkładów nie jest stworzona do tego celu. Są one zaprojektowane tak, aby pomagać w kryciu i utrzymywać wszystko na swoim miejscu”.

2. SPF

Ochrona przeciwsłoneczna to konieczność podczas zimnych miesięcy, ale trudno jest znaleźć formułę, która chroni skórę, a jednocześnie nie sprawia, że wyglądasz jak duch. Dobry filtr SPF ochroni Cię przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, a jednocześnie pozwoli Twojej skórze oddychać.

3. Krem zmniejszający pory

Jednym z najczęstszych problemów kobiet o suchej skórze są zatkane pory. To właśnie w tym przypadku makijaż zawodzi, a pomóc może krem zmniejszający pory. Świetnie nadaje się do pozbywania się zaskórników i innych niedoskonałości skóry.

4. Krem pod oczy

Niektóre kobiety stosują krem pod oczy na całą twarz , podczas gdy inne nakładają go tylko na skórę pod oczami. Tak czy inaczej, ważne jest, aby stosować krem z filtrem SPF, który chroni skórę przed promieniami UV.

5. Balsam do ust

Nic tak nie wysusza skóry na ustach jak żywioły, dlatego balsam do ust to konieczność. Wybierz taki, który ma również filtr SPF.

6. Nawilżacz

Krem nawilżający to jeden z najbardziej przydatnych produktów w Twoim arsenale kosmetycznym. Jeśli Twoja skóra jest już sucha, krem nawilżający zapobiegnie jej wysuszeniu.

7. Błyszczyk do ust

“Błyszczyk do ust to konieczność” – mówi Lee. “To jedna z tych rzeczy, bez których nie będziesz w stanie żyć”.

8. Mgiełka do twarzy

Jeśli masz tłustą cerę, spryskanie się mgiełką do twarzy to prosty sposób, aby zapobiec przetłuszczaniu się twarzy.

9. Bibułki

“Cały czas używam bibułek i chusteczek” – powiedziała Lee. “Pochłaniają one wszystkie oleje na skórze i usuwają ich nadmiar”.

10. Środek zmiękczający skórę

“Czasami ludzie używają produktów do włosów, aby pomóc swojej skórze, ale w rzeczywistości jest odwrotnie” – powiedziała Lee. Zaleca ona stosowanie środka zmiękczającego skórę, nawet jeśli masz tłustą skórę.

11. Przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze są bardzo korzystne dla skóry, ponieważ pomagają jej zatrzymać wilgoć.

12. Kolagen w proszku

“Kolagen to białko w naszej skórze, które pomaga nam zachować młody wygląd skóry” – powiedziała Lee. “Świetnie nadaje się do stosowania jako środek do leczenia punktowego”.

13. Żel aloesowy

“Aloes działa kojąco na skórę” – powiedziała Lee. “Pomaga przy wszelkiego rodzaju zaczerwienieniach i jest świetny dla suchej skóry. Pomaga też utrzymać elastyczność skóry, ponieważ aloes ma naturalne właściwości antybakteryjne”.

14. Balsam z filtrem przeciwsłonecznym

Balsam z filtrem przeciwsłonecznym to konieczność dla każdego, ale szczególnie dla kobiet o suchej skórze.

15. Serum z witaminą C

Witamina C to kolejny ważny składnik w walce z zimową suchością skóry.

“Świetnie sprawdza się w przypadku suchej skóry, ponieważ zapewnia jej zdrowy wygląd i nawilżenie, a także sprawia, że skóra jest miękka” – powiedziała Lee.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *