6 błędów popełnianych przez kobiety podczas używania zalotki do rzęs

Najważniejszym narzędziem do uzyskania pięknych oczu jest zalotka do rzęs. To sekret urody każdej kobiety, która chce mieć wspaniałe, długie rzęsy. Jeśli jednak nie używasz jej prawidłowo, możesz doprowadzić do uszkodzenia delikatnej skóry wokół oczu.

Oto 6 błędów popełnianych przez kobiety podczas używania zalotki do rzęs:

1. Zbyt częste podkręcanie rzęs.

Uzyskanie długich, bujnych rzęs wymaga czasu, dlatego nie powinnaś próbować robić zbyt wiele przy podkręcaniu. Jeśli będziesz stosować zalotkę zbyt często, będziesz musiała poświęcić więcej czasu , aby rzęsy wyglądały idealnie i ryzykujesz ich uszkodzenie. Zalotka powinna być używana tylko tyle, aby kilka rzęs wyglądało dobrze, a następnie pozostawiona na kilka minut, aby pozwolić im się naturalnie podkręcić.

2. Nieprawidłowe trzymanie zalotki do rzęs.

Nie trzymaj zalotki bezpośrednio przy skórze. Może to doprowadzić do zadrapania lub poparzenia rzęs. Zamiast tego trzymaj zalotkę w taki sposób, aby jej koniec znajdował się na linii rzęs, a pozostała część nad skórą. Przytrzymaj zalotkę w miejscu przez kilka sekund, zanim ją przesuniesz.

3. Zbyt szybkie podkręcanie rzęs.

Kluczem do długich rzęs jest cierpliwość. Jeśli będziesz podkręcać rzęsy zbyt szybko, nie urosną i będą krótsze niż powinny. Zamiast tego podkręcaj rzęsy powoli, a następnie pozwól im się naturalnie podkręcić. Przez pierwsze kilka tygodni może być konieczne częstsze stosowanie zalotki, aby rzęsy wyglądały na długie.

4. Używanie zalotki o niewłaściwym rozmiarze.

Lokówki dostępne są w różnych rozmiarach, od małych, mieszczących się w dłoni, po większe, mieszczące się na głowie. Potrzebujesz zalotki, która jest mniej więcej tej samej wielkości, co długość Twoich rzęs. Zbyt duża lokówka będzie trudna w manewrowaniu, a zbyt mała będzie nierównomiernie podkręcać rzęsy. Aby określić rozmiar zalotki, umieść czubek palca wskazującego na końcu rzęs. Jest to punkt, w którym chcesz podkręcić rzęsy.

5. Zbyt mocne podkręcenie rzęs.

Istnieje cienka granica pomiędzy zbyt mocnym a zbyt słabym naciskiem na rzęsy. Zbyt mocny nacisk spowoduje, że rzęsy będą się kruszyć i łamać, natomiast zbyt słaby sprawi, że rzęsy będą wyglądały na rzadkie i skąpe. Zacznij od stosowania lekkiego nacisku na rzęsy i zwiększyć nacisk w razie potrzeby.

6. Zasłanianie sobie widoku na rzęsy.

Twoje rzęsy są najlepszym elementem Twojej twarzy i ważne jest, aby je chronić. Podkręcenie rzęs nie sprawi, że będą one wyglądały na długie, jeśli nie będzie ich widać, dlatego upewnij się, że rzęsy są widoczne podczas używania zalotki. Jeśli używasz lusterka, możesz również przyjrzeć się swoim rzęsom podczas używania zalotki, aby sprawdzić, czy są równe i czy podkręcasz je we właściwym kierunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *