Jak uzyskać perfekcyjny manicure za każdym razem.

Jeśli kiedykolwiek złapałaś bakcyla pielęgnacji paznokci, wiesz, że łatwo jest się wciągnąć w cały proces i zapomnieć, że paznokcie zasługują na tyle samo miłości i troski, co włosy i makijaż. Aby pomóc Ci pozostać na szczycie swojej urodowej gry, oto dziesięć sposobów na to, by Twoje perły wyglądały jak najlepiej, bez względu na to, jaki jest dzień.

1. Dbaj o miękkość skórek.

Skórki są pierwszą rzeczą, która ulega uszkodzeniu, gdy masz suche skórki, co może być wynikiem długich dni spędzonych w biurze lub po prostu zbyt długiego przebywania na świeżym powietrzu. Najlepszy środek zaradczy? Upewnij się, że przez cały dzień stosujesz krem nawilżający, a rano używaj kremu z dodatkiem olejku, aby skórki były miękkie i elastyczne.

2. Pozbądź się żółtego koloru.

To prawda, że nigdy nie powinnaś dłubać w paznokciach. Jeśli jednak widzisz oznaki żółtego odcienia, czas zainwestować w nowy lakier. A jeśli twój lakier pęka, łuszczy się lub łuszczy się na paznokciach, czas go zmienić.

3. Unikaj nadmiernego wybielania.

Nie da się ukryć, że lepsze rezultaty uzyskasz przy naturalnym świetle, ale uważaj, aby nie przesadzić z rozjaśnianiem. Niektóre korektory koloru zawierają nadtlenek wodoru, który może pozbawić paznokcie ich naturalnego pigmentu. Profesjonalny manicure powinien być wykonywany w salonie lub przez wykwalifikowanego technika, więc pamiętaj, aby dać paznokciom odpocząć.

4. Pozbądź się szorstkiej powierzchni.

Prawdopodobnie widziałaś kiedyś zdjęcie kogoś z pięknymi paznokciami i pomyślałaś: “Wow, ta osoba musi spędzać godziny nad swoimi paznokciami”. Choć to prawda, że poświęcenie czasu na czyszczenie i kształtowanie paznokci może się opłacić, nie musisz robić tego codziennie. Jeśli zauważysz szorstkie miejsca, spróbuj pocierać paznokcie pumeksem.

5. Zastosuj bazę pod lakier.

Lakier bazowy chroni lakier przed odpryskiwaniem i blaknięciem, a także pomaga chronić przed przebarwieniami. Dostępnych jest kilka rodzajów baz, w tym akryle, żele i pianki. Po nałożeniu, bazę należy pozostawić na paznokciach przez co najmniej 30 sekund.

6. Używaj narzędzia do robienia kropek.

Narzędzia do robienia kropek służą do robienia kropek na środku paznokcia, są również przydatne do tworzenia wzorów na wierzchu tipsów. Jeśli musisz usunąć narzędzie po zakończeniu jego używania, namocz końcówkę w acetonie, aby ułatwić jego usunięcie.

7. Dodaj trochę blasku.

Istnieje wiele sposobów na nadanie paznokciom połysku, w tym użycie lakieru nawierzchniowego. Można go nałożyć po nałożeniu bazy lub przed malowaniem paznokci. Jeśli wolisz bardziej naturalny wygląd, spróbuj użyć przezroczystego lakieru do paznokci.

8. Kup pilnik do żelu.

Być może myślisz sobie: “Nigdy wcześniej nie słyszałam o pilniku do żelu”. Ale jeśli jesteś fanatyczką paznokci, jak ja, są szanse, że w pewnym momencie o nim słyszałaś. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby zaspokoić różne potrzeby paznokci. Jeśli chcesz nadać paznokciom odpowiedni kształt i wygładzić je , szczoteczka do paznokci o drobnych zębach będzie bardziej skuteczna niż zwykła polerka.

9. Nie pozwól, by paznokcie rosły zbyt długo.

Nie zostawiaj paznokci na słońcu. Szybko się wysuszą i w końcu popękają. Jeśli wyjeżdżasz za miasto, zabierz ze sobą paznokcie, aby uniknąć ich nadmiernego wydłużenia.

10. Wykonaj profesjonalny manicure.

Na koniec pamiętaj, że Twoje paznokcie zasługują na taką samą uwagę jak Twoja twarz i ciało. Wykonanie profesjonalnego manicure zajmuje mniej niż 30 minut. Nie musisz robić go co miesiąc, ale jeśli zauważysz, że spędzasz więcej czasu na dłubaniu w paznokciach niż na cieszeniu się życiem, umów się na wizytę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *